Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Serwis Federacji Inicjatyw Oświatowych

Zapraszamy wszystkich kandydatów do programu "Wolontariat rozwija wieś" do zapoznania się z ofertami zgłoszonymi przez organizacje zainteresowane przyjęciem wolontariuszy.

Nie podajemy nazw organizacji, ponieważ etap dobierania konkretnych osób do organizacji odbędzie się po zakończeniu rekrutacji, w okresie przygotowawczym (15 września - 15 października 2012 r.), umożliwiającym poznanie się i dopasowanie wybranych wolontariuszy i organizacji. Zakładamy pełną dobrowolność - żaden wolontariusz nie zostanie skierowany do organizacji, w której nie chce pracować, a żadna organizacja nie będzie musiała przyjąć osoby, z którą nie będzie mogła się porozumieć.

Większość z nich prowadzi małe wiejskie przedszkola, szkoły, które kiedyś obronili przed likwidacją i nadal walczą o ich finansowe utrzymanie. Organizacje te, wraz z placówkami oświatowymi, stanowią centra rozwoju wsi, aktywizowania mieszkańców i realizacji różnych projektów społecznych, kulturalnych czy edukacyjnych.

Ich członkowie są mobilni, elastyczni i otwarci na kontakt z nowymi osobami. Często są przepracowani i dlatego wiele oczekują od wolontariuszy. Nie oznacza to, że wszystkie te oczekiwania muszą zostać spełnione. Na pewno jednak będą brane pod uwagę przy kojarzeniu organizacji i wolontariuszy.

Publikowane oferty mają ułatwić kandydatom orientację, jakich osób i po co organizacje szukają, i jakie są ich oczekiwania. Kandydaci mogą wskazać w zgłoszeniu, do której oferty aplikują, ale nie ma takiego obowiązku.

Załączniki do pobrania:

ikonka - załącznik DOCXpowiat łobeski
woj. zachodniopomorskie
39 KB

ikonka - załącznik DOCXpowiat kołobrzeski
woj. zachodniopomorskie
38 KB

ikonka - załącznik DOCXpowiat kolski
woj. wielkopolskie
39 KB

ikonka - załącznik DOCXpowiat kłodzki
woj. dolnośląskie
33 KB

ikonka - załącznik DOCXpowiat świdnicki
woj. dolnośląskie
35 KB

ikonka - załącznik DOCXpowiat kłodzki
woj. dolnośląskie
39 KB

ikonka - załącznik DOCXpowiat kościański
woj. wielkopolskie
33 KB

ikonka - załącznik DOCXpowiat jarociński
woj. wielkopolskie
32 KB

ikonka - załącznik DOCXpowiat żarski
woj. lubuskie
39 KB

ikonka - załącznik DOCXpowiat mysliborski
woj. zachodniopomorskie
36 KB

Szczegółowe informacje na temat rekrutacji i dokumenty do pobrania można znaleźć tutaj.

 

WOLONTARIAT ROZWIJA WIEŚ

Projekt sfinansowany ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Operacyjnego Funduszu Inicjatyw Obywatelskich 2012

Ta strona dla swojej pełnej funkcjonalności używa ciasteczek (cookies), przechowywanych na dysku Twojego komputera. Jeśli nie zgadzasz się na to, zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej (zgodnie z jej instrukcją).